آکادمی تهمتن

قانون جذب چیست و چه کاربردی در زندگی دارد؟

قانون جذب چیست و چه کاربردی در زندگی دارد؟ قانون جذب (law of attraction) یکی از بهترین قوانین هستی و کائنات ایت که حتی در قرآن و اسلام به آن اشاره شده است. آیا می دانید قانون جذب چطور کار می کند؟ این قانون خیلی جدید نیست و قوانین و اصول آن از سالها در ادیان مختلف ارئه شده است. خداوند در قرآن می فرماید ای انسان همانا ما از روح خود در کالبد تو قرار داده ایم و تو می توانی بر هر آنچه می خواهی دسترس داشته باشی. مولانا در شعری قانون جذب را چنین تعریف می کند: در جهان هرچیز چیزی جذب کرد، سرد سردی را کشید و گرم گرم… من محبوبه تهمتن مدرس شخصیت شناسی با انیاگرام در این مقاله به سئوالات زیر پاسخ می دهم:

1- چگونه به پول و ثروت فراوان برسم؟
2- راز موفقیت انسان های پولدار چیست؟
3-هفت راز قانون جذب
4- بهترین راه ارتباط با کائنات

5- نحوه استفاده از قانون جذب و کائنات
6- چگونه باورهای منفی را از بین ببریم؟
7- چطور در فرکانس و ارتعاش عصر آکواریوس قرار بگیریم؟
8- مدار ثروت چند هرتز است؟
9- چگونه ضمیر ناخودآگاه را کنترل کنیم؟
10- عبارات تاکیدی و تجسم خلاق

کاربرد قانون جذب
کاربرد قانون جذب

قانون جذب چیست؟

اما برسیم به این سئوال که قانون جذب چیست و چه کاربردی در زندگی دارد؟ زمانی را بیاد بیاورید که کودک بودید و برای بدست آوردن یک اسباب بازی یا عروسک تمام تلاش خود را می کردید. در این شرایط حتی شب ها نیز خواب آن هدف را می دیدید و باخود می گفتید یک روزی بلاخره به آن می رسم. خداوند این نیروی خواستن را در نهاد همه انسان ها قرار داده است اما چرا برخی از انسان ها فقر و برخی ثروتمند هستند؟ چرا برخی شاد و برخی افسرده هستند؟ چرا برخی بیمار و برخی سلامت هستند؟

پاسخ تمامی این سئوالات در یک چیز است و آن میزان ارتعاش و فرکانسی است که انسان ها به جهان و کائنات ارسال می کنند. قانون جذب به زبان ساده می گوید به هر چیزی که فکر کنید فارغ از اینکه مثبت یا منفی باشد آن را به سوی خود جذب می کنید. هنگامی که ما روی یک هدف تمرکز می کنیم سیستم RAS مغز ما آن را به سمت خود می کشد و مدام به آن فکر می کنیم. هر بار که به آن فکر می کنیم ارتعاشی به دنیا ارسال می کنیم و آن هدف در اولویت ما قرار می گیرد.

جالب این است که در روزهای آینده آن خواسته به وفور در جلوی چشم شما قرار می گیرد و آن را مدام می بینید. مثلا اگر خواسته شما یک ماشین 206 قرمز باشد، ذهن شما روی آن قفل می کند و در روزهای بعد می بینید که تعداد این نوع ماشین هر روز بیشتر می شود. اما در واقعیت این اتفاق نیفتاده و فقط تمرکز شما روی این خواسته است.

طبق قانون جذب، انسان ها و افکارشان هر دو از انرژی ساخته شده اند و از طریق فرآیند انرژی همانند، همدیگر ار جذب می کنند. باور به قانون جذب ابتدا بر این ایده است که انسان و افکارش از انرزی خالص ساخته شده است و از آن جا که انرژی های مشابه یکدیگر را جذب می کنندف شخص می تواند با افکار مثبت زندگیش را بهبود ببخشد.

قانون جذب اصول خودش را دارد. به علاوه طبیعت از خلاء متنفر است و با حذف چیزهای منفی، با مثبت ها آن را پر می کند. انسان ها جذب کننده و دفع کننده اتفاق ها و اشیاء در زندگی شان هستند. ما دائماً در حال ارسال فرکانس به جهان هستی هستیم. پس اینکه ما در چه حال و موقعیتی قرار داشته باشیم کائنات همان را به ما برمی گرداند. قانون جذب برای همه ی انسان ها صدق می کند و برای این قانون مکان و زمان و اینکه شما چه کسی هستید مهم نیست. این قانون از ابتدای خلقت بشر وجود داشته است. این قانون توانایی تشخیص اینکه چه چیزی خوب یا بد است را ندارد به همین سبب به هر چیزی که توجه و تمرکز کنید آن را وارد زندگی خود می کنید. این جهان براساس قانون جذب خلق شده است. ما در دنیای فرکانس زندگی می کنیم و طبق این قانون باورها و افکارهای ما فرکانس تولید می کنند و ما را در شرایطی قرار می دهد که در آن موقعیت ها و افرادی وجود دارند که با فرکانس ما مطابقت دارد و با ما فرکانس مان هماهنگ می باشد.

همه ی ما آرزوها، حواسته ها و اهدافی داریم. هدف گذاری و راه های موفقیت بسیار مهم است. ولی نکته این است که برای رسیدن به زندگی مطلوبی که در ذهن داریم، معمولاً مسیرهایی را انتخاب می کنیم که به جای نزدیک شدن و رسیدن به آن ها، ما را به سوی نرسیدن ها سوق می دهند. پس بهتر است این مسئله را مد نظر قرار دهیم که همه چیز در این جهان هستی از جنس انرژی است و هر آنچه رخ می دهد بر طبق قانون علت و معلول است. باید بدانید که اندیشه ها علت و دستاوردها معلول های آن اندیشه. برای رسیدن به خواسته ها و اهدافتان، تنها مانع اصلی شما احساسات و اندیشه هایتان است. پس بهتر است یک لحظه را برای عبور از این مانع، از دست ندهید. لازمه رهایی از دلشوره ها، نگرانی ها، فقرها، اضطراب ها و رسیدن به آرامش، ثروت ها، آغوش گرم محبوب و تمامی خواسته هایتان اجرای درست قانونمندی ها و رازهای جهان هستی می باشد.

آیا قانون جذب دروغ است؟

دروغ قانون جذب
دروغ قانون جذب

یکی از سئوالاتی که در ذهن ما شکل می گیرد این است که آیا قانون جذب واقعیت دارد یا دروغ است؟ شاید برخی از مطالب روانشناسی زرد این قانون را به حاشیه برده باشند اما این قانون به خودی خود مشکلی ندارد و همه ما بارها آن را در زندگی تجربه کرده ایم. انتونی رابینز در تعریف قانون جذب می گوید هنگامی که بر روی یک هدف تمرکز کردید شک نداشته باشید که به آن می رسید زیرا ذهن انسان بی نهایت است..

در سال 1877، خانم هلنا بلاواتسکی(Helena Blavatsky) فیلسوف مشهور اوکراینی، برای نخستین بار در کتاب خود به نام (Isis Unveiled) از عبارت قانون جذب (law of attraction) استفاده کرد. پس از آن توجه عمومی به این عبارت بیشتر و بیشتر شد و کتاب های مشهوری در این زمینه به چاپ رسید. از جمله کتاب هایی از ناپلئون هیل، جیمز آلن و دیگران. اما قانون جذب به معنایی که امروزه به آن مشهور شده از سال 2006 و با چاپ کتاب بسیار معروف راز از راندا برن سر برآورد و به زودی در سرتاسر دنیا از آن صحبت و به آن استناد می شد. این کتاب از رازی صحبت می کرد که تمام افراد موفق، ثروتمند و با نفوذ تاریخ از آن اطلاع داشته و برای رسیدن به خواسته هایشان از آن استفاده می کرده اند.

قانون جذب، از بخش های مختلفی تشکیل شده است. در این قانون می توانید مواردی را پیدا کنید که شبه علم است و هیچ مدرک علمی برای حمایت از ادعاهای قانون جذب وجود ندارد. این قانون فقط به روایات و گزارش های فردی متکی است. این حقیقت ثابت نمی کند که پس قانون جذب وجود ندارد. وقتی دو چیز نامربوط هم زمان اتفاق می افتند، با اینکه می دانید خیلی اوقات چنین تصادفی رخ نمی دهد، باز سعی می کنیدکه بین آن دو چیز نامربوط ارتباطی خاص پیدا کنید. مثلاً چند بار شده که به شخصی فکر کرده باشید و آن شخص با شما تماس بگیرد؟ از بین صدها نفری که در طول روز به آن ها فکر می کنید، شاید فقط یک دهم آنان با ما تماس بگیرند. جان آساراف، از کارشناسان قانون جذب، میزان موفقیت در قانون جذب را فقط حدود 0.1 درصد برآورد کرده است و این رقم منطقی تر بنظر می رسد.

در جایی از کتاب راز به نقل از مایکل برنادر بکوییت می خوانیم که عالم هستی، بسیار احساسی است. اگر به فراست چیزی را باور داشته باشید اما به آن بی احساس باشید، از قدرت کافی برای تجلی بخشیدن به آنچه می خواهبد برخوردار نخواهید بود. باید بتوانید احساس کنید. در این جا مشاهده می کنید که شما در قانون جذب، انتظاراتی از آینده دارید که هیچ تارخ انقضایی ندارد و حتی نمی توانید به اینکه تاکنون رخ نداده هم فکر کنید. در قانون جذب بیان می شود که باید فکر رسیدن به خواسته هایتان از نرسیدن به آن قوی تر باشد و چیرگی داشته باشد تا رسیدن را جذب کنید. پس اگر مادام به این فکر کنید که چرا به خواسته مورد نظر نمی رسید به همین دلیل گفته شده است. چون جذب خواسته ها زمان مشخصی ندارد.

در این جا شما را به آیه ای از قرآن دعوت می کنم. خداوند در قرآن می فرماید:

وَ قَالَ رَبُّکُمُ ادعُونِی أَستَجِب لَکُم

پروردگار شما گفته است: مرا بخوانید تا دعای شما را بپذیرم. در قرآن مادام خداوند خطاب به بندگانش می خواهد که از او درخواست کند و اگر با باور و ایمان درخواست کنید، اجابت خواهم کرد. اگر به معنی این آیه گفته شده هم دقت کنید چرا خداوند می گوید مرا بخوانید؟ اگر من را بخوانید دعای شما را می پذیرم که پذیرفتن به معنای تحقق آن در دنیای مادی از طریق عوامل فیزیکی به شکل منطقی است. قانون جذب مبتنی بر داشتن یک هدف، تمرکز و باور به آن نیرو الهی آن را پدیدار می کند.

 اشتباه متداول!!!

امتحان قانون جذب کائنات، اشتباه متداولی است که انجام می دهید. کائنات وجود دارد و همیشه به وظایفی که خداوند مشخص کرده عمل می کند. قانون جذب همیشه کار می کند به شرطی که به آن باور داشته باشید و تردید نکنید. اگر تردید داردی و قبول ندارید پس بحثی نیست. به زندگی خودتان برسید و این افکار را رها کنید. آیا تا به حال ب خود فکر کرده اید که پذیرش یا عدم پذیرش قانون جذب در زندگی شما چه نتیجه ای داشته یا خواهد داشت؟

پذیرش یا عدم پذیرش؟ کدام درست است؟

اکنون  شما را به بررسی این موضوع دعوت می کنیم. “خانم نیاز قدیم” که به هیچ عنوان قانون جذب و نتایج آن را نمی پذیرد. “خانم نیاز جدید”  که بسیار به این قانون باور و اعتقاد دارد. شرایط ” خانم نیاز قدیم” را در نظر بگیرید که همان شرایط قبل و گذشته ی تا کنون شما می باشد که سال ها بدون استفاده از این قانون در مسیری ( فارغ از خوب و بد) بودید. اگر از شرایط راضی بودید اکنون اینجا نبودید. اگر خوب بود در فکر تغییر نبودید. اگر همه چیز کامل بود که به دنبال چیز دیگری نبودید. بنابراین آن دوران به طور کلی و یا حداقل، چندان رضایت بخش نبوده و امروز به دنبال به وجود آوردن تغییر و بهبود در زندگی خود هستید.

آیا قانون جذب واقعیت دارد
آیا قانون جذب واقعیت دارد

اما شرایط ” خانم نیاز جدید ” بر اساس آموزش های قانون جذب کاملاً متفاوت است:

1. او مثبت نگر است:

برخی از ویژگی های مثبت اندیشی در خانم نیاز جدید:

 • فرد مثبت نگر از هر فرصتی به دنبال بدست آوردن سود است، همه چیز را به خیر و نفع خود می بیند.
 • یکی از راه های ساده و راحت برای کاهش استرس و فشارهای عصبی، مثبت اندیشی می باشد.
 • فرد مثبت اندیش روی راه حل ها متمرکز می شود و نه مشکل.
 • همیشه یا راهی پیدا می کند یا راهی می سازد.
 • در ارتباطات بسیار موفق و تواناست و با اطرافیان نزدیک خود روابط عمیق تری برقرار می کند.
 • با برنامه حرکت می کند و برای اتفاقات احتمالی آمادگی دارد.
 • افراد مثبت نگر بیشتر عمر می کنند.
 • او باور دارد در زندگی چیزهای زیادی برای خوشحالی و لذت بردن وجود دراد.
 • عملکرد او در کارهای مدیریتی و گروهی بسیار خوب است.
 • فرد مثبت اندیش همیشه مورد توجه سایرین است و همه از ارتباط با او لذت می برند. انرژی بالایی دارد که قابل توجه است.
 • کلید دروازه های موفقیت، مثبت اندیشی است بنابراین او به موفقیت خیلی نزدیک تر است.

 

2. او بسیار خوش بین است:

برخی از ویژگی های خوش بینی در خانم نیاز جدید:

 • او متفاوت و متنوع فکر می کند و شرایط را بهتر درک می کند و بهترین آن را انتخاب می کند.
 • خوش بینی باعث خودشکوفایی و آرامش می شود.
 • انسان خوش بین ترسی ندارد و معقولانه ریسک می کند و ذهن خود را برای هر ایده ای جدید آمده می کند.
 • بیشتر مواقع نیمه پر لیوان را می بیند بنابراین شکارچی فرصت است.
 • انعطاف پذیر و آماده هر موقعیتی است و ابداً احساس بد شانسی و یا بد اقبالی نمی کند.
 • نتیجه برای او مهم نیست. در واقع بهتر بگوییم نتیجه برای او معنای شکست و موفقیت نیست بلکه موفقیت یا کمی نزدیک موفقیت می بیند.
 • خوش بینی احساس امکان تغییر شرایط در ذهن فرد را تقویت می کند.
 • فرد خوش بین عموماً نسبت به دیگران در برابر بیماری های مسری و عفونی مقاوم تر هستند و بهتر می توانند امراض مزمن را از خود دفع کنند.
راز موفقیت
راز موفقیت

3. هدفمند است:

برخی از ویژگی های هدفمند بودن در خانم نیاز جدید:

 • داشتن هدف باعث می شود شما در مسیر مشخصی قدم بردارید و دقیقاً بدنید باید در کدام مسیر حرکت کنید.
 • انسان هدفمند همیشه خود را یک قدم جلوتر از بقیه می بیند.
 • فرد هدفدار خود را محکوم به موفقیت می پندارد.
 • هدف رویاها و آرزوهای فرد را در بر دارد پس زندگی را بسیار ارزشمند فرض می کند و در او عزت نفس و اعتماد به نفس بالایی از درون به وجود می آورد.
 • هدفمندی سبب می شود با شکوه و زیبا زندگی کنید.
 • برای او همه چیز واضح و مشخص است و دقیقا می داند چه می خواهد. پس قطعاً به آن می رسد.
 • او قدم های بزرگی برمی دارد، چون هدف های بزرگی را انتخاب کرده است.
 • انسان هدفمند عملگرا می باشد زیرا تا هدف خود را تعیین می کند، انگیزه حرکت پیدا می کند.
 • آدم هدفمند هرگز احساس سردرگمی و نا امیدی نمی کند.
 • انسان هدفمند هر لحظه مسیر خود را بررسی می کند و کوتاهترین مسیرها را انتخاب می کند. بنابراین زودتر هم به مقصد می رسد.
 • او هدفمند است بنابراین راضی می باشد و احساس خوشنودی و کمال جویی دارد.

4. بیشتر اوقات امیدوار و با انگیزه است:

برخی از ویژگی های امید و انگیزه در خانم نیاز جدید:

 • امید باعث افزایش قدرت مقابله با موانع و مشکلات می شود.
 • انسان امیدوار هرگز شکست را نمی پذیرد و دوباره و حتی صدها بار شروع می کند.
 • فرد امیدوار آغازگز خوبی است و باعث حرکت می شود.
 • امید یعنی احتمال رسیدن به آرزوها در آینده زیاد است بنابراین فرد امیدوار تلاشگر خوبی می باشد.
 • به قول گفته ی ارسطو فرد امیدوار آرزوهایش را قبل از وقوع زندگی می کند. امید یعنی رویای بیداری
 • انسان امیدوار و با انگیزه به یک جنگجوی قدرتمند تبدیل می شود که هیچ چیز نمی تواند مانع او شود.
 • فرد با انگیزه هرگز دست از تلاش بر نمی دارد.
 • همه ی انسان ها به امید نیاز دارند. امکان ندارد لحظه ای را بدون امید زندگی کرد.
 • همان طور که می دانید امید، ایمان را به وجود می آورد. ایمان داشتن یعنی مطمئن بودن از چیزهایی که به آن امیدوارید، به خصوص چیزهایی که قادر به دیدن آن ها نیستید.
 • آیا تا به حال آدمی با انگیزه و امید دیده اید که از زندگی خود راضی نباشد یا شاد و خوشحال نباشد یا خود را شکست خورده ببیند؟

5. عملگراست:

برخی از ویژگی های عملگرا بودن در خانم نیاز جدید:

 • او بلافاصله بعد از هر هدف گذاری و تصمیم، اقدام می کند.
 • چون عملگراست، همیشه فعال و پر انرژی خواهد بود.
 • عملگرایی باعث موفق تر بودن افراد می شود.
 • فرد عملگرا رضایت نسبتاً بالایی از زندگی دارد. چون نتایج خوبی را هر روز شاهد است. هر عملی یک نتیجه دارد.
 • او بخاطر اقدام و عمل، خود را راضی و امیدوار تر از هرکسی می داند.
 • عملگرا همیشه ایده های کوچک را به نتایج بسیار بزرگ تبدیل می کند.

و بسیاری تغییرات دیگر در ” خانم نیاز جدید” خواهیم دید. از جمله سلامتی جسم و روان، خود شفقتی، رضایت از لحظه حال و گذشته، توجه بیشتر به علایق و کوشش بسیار برای رسیدن به خواسته ها و آرزوهای خود.

اکنون سوال بسیار مهم این است:

آیا این تغییرات گفته شده خوب است یا بد؟

آیا حتی اگر خیلی جزئی این تغییرات در شما صورت گیرد، کافی نیست که قانون جذب را بپذیرید و آن را جدی دنبال کنید؟

آیا ارزش دارد بخاطر داشتن بخشی از این ویژگی ها و تغییرات انسان بپذیرد که قانون جذب خوب، مفید و سازنده زندگی است؟

آیا اگر تغییر کوچکی در زندگی شما رخ دهد، بهتر از گذشته نخواهد بود؟

پیشنهاد می کنم به تمام این پرسش ها پاسخ دهید. باور دارم شوق و اشتیاق بیشتری برای زندگی در شما به وجود خواهد آمد.

در نظر داشته باشید شما به این دنیا نیامده اید که زندگی باری به هر جهت داشته باشید بلکه موهبت زندگی به شما را داده اند که بتوانید بهترین زندگی را برای خود خلق کنید.

آموزش رایگان قانون جذب

ما در این مقاله به بهترین تکنیک های قانون جذب می پردازیم و شما با آموزش این قوانین می توانید به خواسته های خود برسید. فرض کنید یک چک در اختیار شما قرار دارد. اگر در قسمت مقدار آن بنویسید هرچه بیشتر و در قسمت تاریخ بنویسید هرچه زودتر… آیا می توانید آن چک را در بانک نقد کنید؟ قانون جذب دقیقا به این شکل عمل می کند زیرا کائنات به ارتعاش مشخص شما پاسخ می دهد. وقتی بصورت مبهم خواسته خود را مطرح می کنید دقیقا مثل همین مثال نوشتن چک است که هیچکس خواسته اصلی شما را نمی فهمد. پس بهتر است خواسته و هدف خود را دقیق تر و واضح تر مشخص کنید. شما باید آگاهانه و هوشیارانه به جزئیات خواسته خود دقت کنید تا بتوانید به خواسته خود برسید. برای این منظور در ادامه مطالب زیر را بادقت مطالعه بفرمایید.

 

دانلود کتاب راز
دانلود کتاب راز

برای کائنات زمان و اندازه وجود خارجی ندارد. یک دلار با یک میلیون دلار تفاوت ندارد. اهمیتی ندارد که خواسته تان کوچک باشد یا بزرگ، کائنات آن را به شما خواهد داد. همچنین این قانون شامل همه چیز می شود. چیزی نیست که مشمول قانون جذب نشود. قانون جذب همیشه در کار است، چه آن را باور کنید و درک کنید یا نه. به قول گفته ی لیزا نیکولز، شما همه چیز را به سوی خود جذب می کنید. اشخاصی، مشاغل، موقعیت ها، سلامتی، ثروت، بدهکاری، شادی، اتومبیلی که با آن رانندگی می کنید و جامعه ای که در آن به سر می برید. مانند آهنربا همه این ها را به سمت خود جذب می کنید. به هرچه فکر کنید، آن را ایجاد می کنید. همه ی زندگی شما ناشی از اندیشه ای است که در سر می پرورانید.

ساختار کتاب راز بر اساس نقل قول طراحی شده است. در این کتاب مطالب به کمک نقل قول ها بیان شده است. هیچ شواهد یا استدلالی برای مطالب ارائه نمی شود و نویسنده صرفاً از این و آن نقل قول می آورد. بخشی از این افراد شامل مربیان قانون جذب است. بخش دیگر کتاب، از زبان انسان های مهم و تأثیرگذار نقل قول می شود. این کتاب ادعا می کند که این افراد از راز یا همان قانون جذب مطلع بوده اند. در جایی ار کتاب نویسنده از زبان چرچیل می گوید: شمایید که با حرکت خود دنیایتان را خلق می کنید.

قانون جذب پول و ثروت

شاید با خود فکر کنید که افراد موفق و ثروتمند دائم در حال مراقبه و تکرار عبارات تأکیدی هستند اما آن ها به یک قانون مشخص عمل می کنند و آن تجسم خلاق است. آن ها برای خود هویت یک انسان موفق را خلق می کنند و در آن راستا زندگی می کنند. آیا می دانید چطور می توان هویت یک انسان موفق و ثروتمند را ایجاد کرد؟ ابتدا ببنیم هویت چیست؟ هویت یک انسان تعریف او نسبت به خود است…

خود را چگونه تعریف می کنید؟ مثلا من یک مادر فداکار هستم…
من یک کارمند معمولی هستم….
من یک شکست خورده هستم…
من انسان خوشحالی هستم….

همه این موارد مثال هایی از تعاریفی است که انسان ها از خود دارند. تمام دنیا منتظر است ببیند شما چه اسمی روی خود گذاشته اید تا به ان اسم شما را صدا کنند؟ وقتی می گویید من حساس، ترسو یا بدبخت هستم، گویی به دیگران می گویید که در این راستا با من رفتار کنید. بنابراین نباید از این برخوردها ناراحت شوید.

ذهن انسان مرتب در حال تفکر است. این تفکرات باعث ایجاد احساساتی در انسان می شود. خود احساسات نیز باعث کاهش یا افزایش انرژی بدن می شوند و هر انرژی، مشابه خود را جذب می کند. پس مهم است که ذهن انرژی مثبتی از خود پخش کند. مسلماً در این حالت هم تمام چیزهای مثبت جذب انسان خواهد شد.

1. تصویرسازی جذب پول و ثروت

اگر در زندگی تان به میزان دلخواهتان پول کافی ندارید، احتمال زیاد بیشتر تصورات و افکار شما در حال تصویرسازی عدم وجود پول است. شاید این کار را مستقیم و آگاهانه انجام ندهید اما زیاد نگران پول باشید و برای انجام هرکاری مرتب به شرایط مالی تان فکر می کنید. د راین حالت باید به یک سری اقدامات بپردازید. اگر میخواهید ورود پول را به زندگی خود در جریان بیاندازید باید دقیقاً برعکس عمل کنید:

ابتدا باید تصور کنید که بشتر از حد نیاز و خواسته هاتان پول دارید و تصور کنید که بیش از حد نیاز پول خرج می گنید. احساس کنید؛ تمام لذتی را که داشتن پول و خرج کردن بدون ترس و نگرانی آن را دارید را با تمام وجود احساس کنید. همیشه به خاطر داشته باشید مغز انسان فرق بین تخیلات و خاطرات را نمی داند. بیشتر افراد در مواقع تصویرسازی ذهنی و تخیل کردن مرتب از تصاویری که در حافظه شان هست استفاده می کنند. که این عملکردی غلط است.

هرچیزی در این جهان هستی برای خود اصول، قاعده و قوانینی دارد که ثروت نیز از این دسته استثنا نیست ولی جمعیت کثیری از مردم از قوانین ثروت اطلاعی ندارند، شما هم اگر می خواهید ثروت خود را افزایش دهید باید از این قوانین ثروت پیروی کنید. شما باید هرآنچه را خواهانش هستید را تصویرسازی ذهنی کنید، تخیل کنید. دنیا به آنچه در ذهنتان ساخته می شود پاسخ می دهد، اختلاف بین تصویر تخیلی و واقعی هم برایش قابل تشخیص نیست. پس اگر تا به امروز پول زیادی نداشتید از تخیل کردن و افکار در مورد پول زیاد ترسی نداشته باشید.

قانون جذب پول و ثروت
قانون جذب پول و ثروت

2. شکرگزاری پول و ثروت

راه دیگری که می توانم به شما پیشنهاد دهم شکرگزاری مالی و پولی است. شکر گزاری مالی که اکنون در دست دارید باشید و ببینید چه نقشی در زندگی شما دارد. مثلاً لباس هایی که تهیه می کنید. تغذیه مناسبی که دارید. توان پرداخت قبوض خود را دارید. اجاره ای که می پردازید و… . شکرگزار و قدردان چیزهایی که دارید، به این معنی است که به کائنات و پروردگار اعلام می کنید از چیزی که دارید راضی و خشنود هستید ومین باعث می شود که ارتعاشات هماهنگ بیشتری با همان فرکانس پخش کنید و در نتیجه تمام چیزهایی که جذب شما یا شما به آن ها جذب می شوید ارتعاشی هماهنگ خواهند داشت مثل شادی، سلامتی، پول و…

3. وانمود کردن دریافت پول و ثروت

حتی اگر هیچ پولی ندارید، تا زمانی که قابلیت فکر کردن دارید، می توانید فرکانس ثروت و پول را فعال کنید با وانمود کردن به اینکه شما تمام آنچه را تصور می کنید را بدست می آورید. اول باور کنید و بعد چنان وانمود کنید گویا آن ها را دریافت کردید. وانمود کنید که یک میلیاردر هستید، در هر لحظه زندگی مثل وقتی که در حال راه رفتن هستید، در حال خوردن یک موز هستید. به این فکر کنید که یک میلیارد چگونه قدم میزند؟ چطور غذا می خورد؟ چگونه خرید می کند؟ و… وانمود کنید یک فرد میلیاردر هستید و یک کارت بانکی با موجودی 200 میلیارد پول در آن به خرید لباس و پوشاک می روید. زمانی را برای دیدن لباس هایی که دوست دارید بگذرانید. اصلاً به قیمتش فکر نکنید، باید وانمود کنید هرچقدر پولش باشد اهمیتی ندارد و شما آن مقدار را دارید. حتی اگر ممکن بود آن ها را پُرو کنید.

وانمود کنید که شما یک میلیاردر هستید، به بنگاه معاملات ماشین بروید و نگاهی به ماشن های نمایشگاه بیندازید. ماشین های مورد علاقه تان و آن هایی که دوست دارید بخرید را نگاه کنید، از صاحب نمایشگاهاجازه بگیرید و بخواهید که پشت فرمان ماشین بنشینید، احساس کنید می توانید آن را بخرید.

شما زمانی که ونمود می کنید به کائنات ارتعاشی پخش می کنید که حاوی اطلاعاتی همچون من لیاقت این فرکانس و ارتعاش را دارم که … و کائنات نیز آن را به شما می دهد. هرچقدر شما تصور کنید و تصویرسازی ذهنی کنید و بخواهید اما زمانی که از یک مغازه گران قیمت لباس فروشی عبور می کنید به خودتان ناخودآگاه بگویید این جا ما نیست… کائنات نیز آن را دریافت می کند و به آن پاسخ می دهد.

4. هم اکنون احساس کنید آنچه را که قرار است پس از بدست آوردن احساس کنید

ابتدا از خود بپرسید اگر به شرایط مالی ایده آلی که مد نظرتان است برسید، چه احساسی خواهید داشت؟

احساس امنیت، آزادی، شادی یا هر چیز دیگر؟ هر زمان که توانستید احساس پس از داشتن را حس کنید، تلاش کنید تا آن جا که ممکن است این احساس را در طول روز با خود به همراه داشته باشید. باور لیاقت را در خود داشته باشید و تصویرسازی ذهنی کنید، به محله های ثروتمندان بروید و قدم بزنید یا هرکاری دیگری. منبع اصلی دریافتی های زندگیتیان، احساسات شما می باشند پس باید احساسات خود را جدی بگیرید.

5. بازیگوش باشید

نباید برای پول خیلی جدی باشید و آن را خیلی جدی بگیرید. بهتر است احساس کنید که پول دوست شماست، شما را دوست دارد و شما هم او را دوست دارید. نباید در مورد پول تصور سخت و دست نیافتنی داشته باشید و آن را یک شی کمیاب احساس کنید. زندگی رویایی تان را تصور کنید که سرشار از پول و ثروت است. پیشنهاد می کنیم قلم و کاغذی تهیه کنید و این تصویرسازی ذهنی را با جزئیات کامل مکتوب کنید. فراموش نکنید که نوشتن یک اصل مهم در زندگی می باشد. یک روز کامل از صبح تا شب خود را در شرایط ایده آل با جزئیات بنویسید.

بازی هایی را که در مورد پول است را بازی کنید مانند بازی های چند نفره مونوپلی، کهربا و… ( فراموش نکنید که قمار و شرط بندی خود مانع از پیشرفت مالی و ثروت شما می شود . پس از بازی های شرط بندی دوری کنید.) بیشتر راجع به کارهایی که مایلید با پول انجام دهید صحبت کنید( حواستان باشد کارهایی که فکر می کنید پول ندارید برای انجام آن ها اقدام کنید را انتخاب نکنید.)

شما می توانید با راه های پیشنهادی که در این جا گفته شد، برای بالا بردن فرکانس جذب پولتان استفاده کنید. هدف اصلی این است که شما فرکانس و ارتعاش خود را بر روی دریافت پول و باز گذاشتن دریچه ورودی پول به زندگی تان، تنظیم کنید.

بهتر است احساس و باور خود را در رابطه با پول تغییر دهید و به گونه ای دیگر به پول و کسب آن بیندیشید. باورهای غلط و قدیمی خود را با نگرشی تازه جایگزین کنید. به جای این که پول را با نگاهی تحقیرآمیز ببینید یا دیدگاهی منفی به افراد ثروتمند داشته باشید، اعتباری منطقی به آن بدهید. نمی شه منکر این شوید که پول می تواند مشکلات بسیار زیادی را حل کند. شاید پول خوشبختی نیاورد اما قطعاً می تواند مقدمات یک زندگی آراک و شاد را فراهم کند. بنابراین بهتر است احساسات مثبت نسبت به پول را در درون خود تقویت کنید و از باورهای قدیمی و غلط دوری کنید.

درخواست خود را به طور واضح و دقیق مشخص کنید اینکه بگویید می خواهم نیاز مالی نداشته باشم نه تنها خواسته روشنی نیست بلکه بیش از ابعاد مثبت آن، بر زوایای منفی تأکید کرده است. پس بیان جملاتی که بار مثبت و پر انرژی باشد بسیار اهمیت دارد.

 

فیلم راز

در بخشی از فیلم راز می بینیم که ذهن انسان را همانند یک ماشین قدرتمند توصیف می کنند که میتواند هرچیزی را تحلیل و هر تصوری را ایجاد کند. هنگامی که چیزی را در ذهن تجسم می کنید، ارتعاشی به دنیا ارسال می کنید و نام خود را در لیست خواستاران آن قرار می دهید. در این فیلم شما فردی را می بینید که از یکی از خاطرات خود می گوید که پس از سالها نوشته ای را پیدا کرد که در آن آرزو کرده بود که روزی برسد که یک چک 100 هزار دلاری را امضا کند و پس از سالها خانه و ماشین رویایی خود را بدست آورده بود و از این همه معجزه که در زندگی دیده بود شگفت زده بود.

آری این معجزه قدرت ذهن ماست که هروقت چیزی را تجسم می کنیم تمام دنیا بسیج می شود تا آنرا برای ما محقق کند.

قانون جذب در قرآن

قانون جذب در قرآن جز مباحث بسیار مهمی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است که آیا قرآن که کامل ترین کتاب مقدس و آسمانی ما مسلمانان است و به عنوان آخرین کتاب بشر بوده و به همه ی موضوعات بشر پرداخته و همه چیز را شامل می شود از این قانون مطلبی عنوان شده است؟ عده ای می گویند قانون جذب با باورها و اعتقادات مذهبی دین اسلام مغایرت دارد و این قانون ضد دین اسلام می باشد.

قرآن می گوید: « بهترین شما با تقواترین شما است.» تقوا به معنی کنترل نفس و ذهن است و اگر شما یتوانید نفس و ذهن خود را کنترل کنید، برکت به زندگی شما وارد می شود. در جایی دیگر از قرآن گفته شده : « افرادی که به خدا ایمان دارند و مؤمن هستند از لغو دوری می کنند.» در این منظور از لغو، همان کارها و چیزهای منفی است. قرآن هم به دوری کردن از افراد، چیزها و کارهای منفی اشاره مستقیم دارد. اگر شما تمرکز خود را بر روی افراد یا کارهای مثبت و چیزهایی که دوست دارید بگذارید، آنگاه همان ها را در زندگی خود جذب خواهید کرد.

در این جا قصد دارم جنبه ای دیگر از قانون جذب در این باره بیان کنم. حتما تا کنون این ضرب المثل را شنیده اید که « خنده گریه داره» و همین سبب شده گاهاً که در این حالت قرار گرفتید ناخودآگاه شادی تان را قطع کنید و یا از اینکه در حالت شادمانی هستید دچار استرس و نگرانی شوید که مبادا بعد از این همه خنده و حال خوب با اتفاقی ناگوار یا بد مواجه شوید. عده ای از افراد بر این باور هستند که اسلام با شادی و خوشحالی در تضاد است. اکنون شما را دعوت می کنم که با هم به بررسی این موضوع از دیدگاه قرآن بپردازیم:

یکی از مهمترین و اصلی ترین مسئله ای که باید رعایت کنید و شاه کلید اصلی قانون جذب می باشد داشتن احساس خوب واقعی است که از حال خوب و شادی سرچشمه می گیرد و نشان می دهد که شما در مسیر درست خواسته های خود قرار گرفته اید. در قرآن نیز به این موضوع اشاره شده است که یک مؤمن غمگین نیست و از غم دوری کنید. این موضوع حدود 35 مرتبه در قرآن تأکید شده و گفته شده است که نباید غمگین باشید.

آیه 62 سوره یونس

أَلَا إِنَّ أَولِیاءَ اللَّهِ لَا خَوفٌ عَلَیهِم وَلَا هُم یَحزَنُونَ

«آگاه باشید که دوستان خدا هرگز هیچ ترسی (از حوادث آینده عالم) و هیچ حسرت و اندوهی (از وقایع گذشته جهان) در دل آنها نیست.»

از این آیه متوجه می شویم کسی که با خدا ارتباط قوی دارد غمگین نیست. به کلمه یحزنون در این آیه دقت کنید و ریشه قواعد عربی آن را در نظر بگیرید متوجه می شوید که این کلمه فعل مضارع است، که معنای استمرار و همیشگی می دهد، بدین معنی است که مؤمنان همیشه شاد هستند و غمگین نیستند و در حال پخش فرکانس مثبت می باشند.

آیه 153 سوره آل عمران

إِذْ تُصْعِدُونَ وَلَا تَلْوُونَ عَلَىٰ أَحَدٍ وَالرَّسُولُ يَدْعُوكُمْ فِي أُخْرَاكُمْ فَأَثَابَكُمْ غَمًّا بِغَمٍّ لِكَيْلَا تَحْزَنُوا عَلَىٰ مَا فَاتَكُمْ وَلَا مَا أَصَابَكُمْ ۗ وَاللَّهُ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ

«(به یاد آرید) هنگامی که به مکانهای دوردست می‌گریختید و توجه به احدی نداشتید در حالی که پیغمبر شما را به یاری دیگران در صف کارزار می‌خواند! پس خداوند (به کیفر این بی‌ثباتی) غمی بر غم شما افزود تا از این پس بر آنچه از دست رفت یا برای رنج و المی که به شما می‌رسد اندوهناک نشوید، و خدا به هر چه کنید آگاه است.»

این آیه مربوط به جنگ اُحد است که مسلمانان در این جنگ شکست خوردند. با این وجود خداوند بزرگ تأکید می کند بخاطر آنچه اتفاق افتاده غمگین و ناراحت نباشید اگر اندوهگین باشید همین چیزهایی را که دارید از دست خواهید داد. اگر به این چند آیه دقت کرده باشید کلمه “حزن” با “لا” همراه شده است و این بر نفی از غم اشاره دارد. نشان می دهد که خداوند نمی خواهد ما ناراحت باشیم و احساس غم کنیم.

قانون جذب در قران
قانون جذب در قران

آیه 38 سوره بقره

قُلْنَا اهْبِطُوا مِنْهَا جَمِيعًا ۖ فَإِمَّا يَأْتِيَنَّكُمْ مِنِّي هُدًى فَمَنْ تَبِعَ هُدَايَ فَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ

«گفتیم: همه از بهشت فرود آیید، تا آن گاه که از جانب من راهنمایی برای شما آید، آنان که پیروی او کنند هرگز بیمناک و اندوهگین نخواهند شد.»

این آیه اشاره به حضرت آدم و حوا دارد که این چنین قانون جذب را بیان می کند: کسانی که از هدایت خداوند پیروی کنند هیچ وقت غم و اندوه را تجربه نمی کنند. در حقیقت نشان می دهد که فرکانس خداوند عالم با غم و اندوه متفاوت است و او نیز شادی را مطلوب می داند. پس با توجه به این آیه هرگاه دچار غم و اندوه شدید به این معناست که از مسیر هدایت خدا خارج شده و با او هم فرکانس نیستید.

پس طبق قانون جذب تمرکز شما روی هر موضوعی باشد آن موضوع در زندگی شما نمود و گسترش پیدا می کند. یکی از مواردی که می توانید در فرکانس مثبت بمانید و دچار اندوه و غم نشوید و در حال پخش کردن شادی باشید، شکرگزاری اشت. شکرگزاری یکی از آسان ترین راهی است که سبب می شود همواره احساس شعف و شادمانی داشته باشید و فرکانس مثبت به کائنات ارسال کنید. توصیه من به شما این است که هرگاه دچار غم و اندوه شدید برای رهایی از این احساس می توانید شکرگزاری کنید. به آیه های زیر دقت کنید:

آیه 12 سوره لقمان

وَ لَقَدْ آتَيْنا لُقْمانَ الْحِكْمَةَ أَنِ اشْكُرْ لِلَّهِ وَ مَنْ يَشْكُرْ فَإِنَّما يَشْكُرُ لِنَفْسِهِ وَ مَنْ كَفَرَ فَإِنَّ اللَّهَ غَنِيٌّ حَمِيدٌ

«و ما به لقمان حكمت داديم، كه شكر خدا را به جاى آور و هر كس شكر كند، همانا براى خويش شكر كرده؛ و هر كس كفران كند (بداند به خدا زيان نمى‌رساند، زيرا) بى‌ترديد خداوند بى‌نياز و ستوده است.»

این آیه ی نورانی به روشنی می گوید، شکر نعمت‏هاى خداوند، به سود خود انسان است؛ «و من یشکر فانّما یشکر لنفسه». شکرگزاری وسیله ای برای جذب نعمت های بی کران حضرت حق.

آیه 7 سوره ابراهیم

وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّكُمْ لَئِنْ شَكَرْتُمْ لَأَزِيدَنَّكُمْ ۖ وَلَئِنْ كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِي لَشَدِيدٌ

«و (باز به خاطر آرید) وقتی که خدا اعلام فرمود که شما بندگان اگر شکر نعمت به جای آرید بر نعمت شما می‌افزایم و اگر کفران کنید عذاب من بسیار سخت است.»

درآیه 40 سوره نمل از زبان  حضرت سلیمان می خوانیم:

قَالَ الَّذِي عِنْدَهُ عِلْمٌ مِنَ الْكِتَابِ أَنَا آتِيكَ بِهِ قَبْلَ أَنْ يَرْتَدَّ إِلَيْكَ طَرْفُكَ فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًّا عِنْدَهُ قَالَ هَذَا مِنْ فَضْلِ رَبِّي لِيَبْلُوَنِي أَأَشْكُرُ أَمْ أَكْفُرُ وَمَنْ شَكَرَ فَإِنَّمَا يَشْكُرُ لِنَفْسِهِ وَمَنْ كَفَرَ فَإِنَّ رَبِّي غَنِيٌّ كَرِيمٌ

«آن کس که به علمی از کتاب الهی دانا بود (یعنی آصف بن برخیا یا خضر که دارای اسم اعظم و علم غیب بود) گفت که من پیش از آنکه چشم بر هم زنی تخت را بدین جا آرم (و همان دم حاضر نمود)، چون سلیمان سریر را نزد خود مشاهده کرد گفت: این توانایی از فضل خدای من است تا مرا بیازماید که (نعمتش را) شکر می‌گویم یا کفران می‌کنم، و هر که شکر کند شکر به نفع خویش کرده و هر که کفران کند همانا خدا (از شکر خلق) بی‌نیاز و (بر کافر هم به لطف عمیم) کریم است.»

آیه 2 سوره حمد

الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

«شکر و سپاس خدای را که پروردگار جهانیان است.»

 

آیه 10 سوره اعراف

وَلَقَدْ مَكَّنَّاكُمْ فِي الْأَرْضِ وَجَعَلْنَا لَكُمْ فِيهَا مَعَايِشَ ۗ قَلِيلًا مَا تَشْكُرُونَ

«و همانا ما شما (فرزندان آدم) را در زمین تمکین و اقتدار بخشیدیم و در آن بر شما معاش و روزی مقرر داشتیم، لیکن اندک شکر نعمتهای خدای را به جا می‌آرید.»

در این جا مشاهده می کنید که قرآن ما را به شکرگزاری دعوت می کند. وقتی شما بخاطر آنچه که دارید خداوند را شکر می کنید احساس خوبی را تجربه خواهید کرد و نعمت های بیشتری را به خود جذب می کنید و روز به روز برکت در زندگی شما افزایش پیدا می کند. آیات بسیاری در قرآن مشاهده می کنید که نشان می دهد قانون جذب نه تنها با قوانین جان در تضاد نیست بلکه یکی از قوانینی است که از ابتدای خلقت وجود داشته است.

قانون جذب در قرآن از این قرار است که افکار و عملکرد خود را به سمت خوبی پیش ببرید و از اندوه و غم دوری کنید. تلاش کنید بیشتر شکرگزار خداوند متعال باشید. با توکل بر خدا و تکیه بر قدرت لایتناهی او، قانون جذب را در زندگی خود به کار بگیرید زیرا در این دنیا هیچ برگی بدون اذن و اراده خداوند یکتا بر زمین نمی افتد.

قانون جذب برای ازدواج

چگونه فرد مورد علاقه ام را جذب کنم
چگونه فرد مورد علاقه ام را جذب کنم

آیا تابحال به این فکر کرده اید که چرا بی دلیل از فردی خوشتان می آید و عاشق کسی می شوید؟ آیا عاشق شدن تصادفی است یا بر اساس قانون جذب ارتعاش شماست که انسان ها را به زندگی شما دعوت می کند؟ واقعیت این است که همه ما با فرکانس های ذهنی افراد خاصی را به زندگی خود جذب می کنیم و اگر یک فرد معتاد، بیکار، بی مسئولیت یا شکاک وارد زندگی ما شد، باید بدانیم در بخشی از این اتفاق ماهم دخیل بودیم.

حتماً تا کنون با افرادی مواجه شده اید با اینکه تحصیلات، ظاهر، ویژگی های اخلاقی  و… آن ها متوسط است اما ازدواج های موفقی داشتند. بنظر شما علت این ازدواج موفق چیست؟ اعتماد به نفسی که دارند؟  عزت نفس سالم؟ افکار مثبت و استفاده از قانون جذب؟ در این مقاله به بخشی از این موضوع می پردازیم.

قانون جذب ازدواج چیست؟

شما با قانون جذب می توانید همسر ایده آل خود را به خود جذب کنید. احتمالاً تمایل دارید کاری را انجام دهید که این اتفاق سریع تر پیش بیاید. شاید در مورد قانون جذب ازدواج چیزی را شنیده باشید ولی اطلاعات کاملی ندارید. حتی شاید دوست داشته باشید رابطه ی قبلی خود را از نو شروع کنید و به دنبال برگشتن معشوقه قبلی هستید. باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که هیچ انسانی را بدون میل و خواسته ی ذاتی خود با هیچ قانونی نمی توان به هیچ کاری مجبور کرد پس شما توان بازگرداندن کسی که از رابطه با شما خارج شده را بدون میل و رضایت خودش ندارید. اما گاهی دو فردی که رابطه شان به پایان رسیده کاملاً هم فرکانس اند و دلایل دیگری موجب بهم خوردن رابطه شده است و می توان با قانون جذب عشق و دانش رابطه، آن رابطه را اصلاح و ترمیم کرد.

با قانون جذب عشق، شما تمام جنبه های حقیقت و واقعیت را خلق می کنید. مثل جذب همسر ایده آل تان با قانون جذب، بهبود رابطه ای که همه چیز غیر ممکن بنظر می آمد، برگرداندن عشق قبلی به زندگی خود، گرمی دادن به رابطه ای که سرد شده بود.

باید مد نظر داشته باشید دنیای شما وقتی تغییر می کند که خود شما تغییر کرده باشید پس در قانون جذب عشق بهتر است روی خودتان تمرکز داشته باشید و کار کنید. این قانون در مورد شخص خود شماست نه فرد دیگری. هنگامی که شخصی را از صمیم قلب دوست دارید و عاشق او هستید، او تنها چیزی است که در فکرتان است. در این حال شما به دنبال راه حلی هستید که او را متوجه این احساس تان شود و یا جذب شما و عاشقتان شود، اما سیستم قانون جذب ازدواج اینگونه عمل نمی کند. این قانون فقط در مورد شماست! یعنی احساسات، افکار و فرکانس شما و نه فرد دیگر در رابطه عاطفی و احساسی.

حال بهتر است با دقت مطالب زیر را به دقت مطالعه کنید و تمرینات را درست انجام دهید:

چطور تمرکز کنید تا قانون جذب ازدواج سریع شما را به عشق تان برساند؟

هفت راهکار لازم برای جذب سریع عشق تان:

1. ابتدا عاشق خود شوید و عشق را در خود تجربه کنید.

شما باید خوددوستی را یاد بگیرید صرف نظر از اینکه دیگران در مورد شما چطور و چه نظری دارند. باید یاد بگیرید که نیازی ندارید دیگران شما را دوست داشته باشند. اینکه چه شخصیتی دارید یا چقدر دوست داشتنی هستید؛ به این موضوع برمیگردد که چقدر خودتان را دوست دارید و می توانید به خود عشق بورزید. این موضوع یکی از اساسی ترین مسئله ازدواج است و در قانون جذب در ازدواج بسیار اهمیت دارد. عشق ورزی به خود انقدر اعتماد بنفس و عزت نفس شما را بالا می برد که نتیجه فوق العاده و قابل توجهی به همراه خواهد داشت. نتیجه آن جذب عشق دیگران است. وقتی عزت نفس و اعتماد به نفس شما بالا باشد، دیگران ناخودآگاه به شما جذب خواهند شد.

گاهی لازم است برای افزایش اعتماد بنفس و عزت نفس خود کارهایی انجام دهید. نیازی نیست هزینه های زیادی را بابت کلاس و آموزش های مختلف بپردازید. شما می توانید چند دقیقه از وقت خود را به مطالعه رایگان مطالب همین سایت بپردازید. امیدواریم که برایتان کار ساز و مؤثر باشد. برای مطالعه مطالب مهم و خواندنی کافی است که بر روی کلمه های اعتماد به نفس و عزت نفس کلیک کنید.

همچنین سعی کنید بر خجل بودن و کمرویی خود غلبه کنید. گرچه که به شما قول می دهیم که اگر بروی عزت نفس خود کار کنید و زمان صرف ترمیم اعتماد بنفس خود داشته باشید این موضوع نیز خود به خود قابل حل تر خواهند بود.

جذب عشق از راه دور
جذب عشق از راه دور

2. بر روی چیزهای مثبت تمرکز کنید.

هرگاه افکار خود را بر روی مسائل و چیزهای مثبت معطوف کنید، ارتعاش شما در جذب بالاتر خواهد رفت و نتیجه مثبت و قدرتمند بسیار خوبی خواهد داشت. سعی کنید تمام افکار منفی خود را رها کنید. مثلاً : من نمی توانم کسی را پیدا کنم، چرا کسی که مرا درک کند نیست؟ هیچ کس من را دوست ندارد. قطعاً شما هم همانند دیگران ویژگی های خوب مختص به خود را دارید که این ویژگی های می توانند عشق و توجه هرکسی را به خود جذب کنند و قابل دوست داشتن باشند. دیگران متوجه این ویژگی ها می شوند و قدرتان را خواهند دانست. اطراف شما عشق وجود دارد. آن را دعوت کنید. عشق را بپذیرید و به چیزهای مثبت تمرکز کنید، فرکانس خود را تغییر می دهید و در را برروی قانون جذب ازدواج باز می کنید.

3. نترسید و بدون ترس، عاشق شوید

عده ای از افراد هستند که به دلیل ترس های عجیب عاشق نمی شوند. گاهاً این افراد فوبیای شکست یا ترس از شکست عشقی دارند. ترس از دست دادن آزادی و محدود شدن یا ترس از طلاق، ترس از انتخاب غلط و دیگر ترس ها. شاید ترسناک ترین مسئله درباره عشق این باشد که آغوش خود را به سوی آن باز کنید.وقتی تصمیم میگیرید عاشق شوید.

ممکن است نگران آسیب روابط عاطفی شوید. ممکن است آسیب ببینید اما اگر از آسیب روابط عاطفی بترسید، به احتمال زیاد به صورت ناخودآگاه اجازه نمی دهید شخص مورد علاقه تان به شما نزدیک شود. در این مرحله باید یاد بگیرید ریسک پذیر باشید. خطر کنید و کاملاً پذیرای عشق شوید. عشق را در آغوش بگیرید و اجازه ندهید ترس هایتان بر شما غالب شوند. با ترس هایتان رو به رو شوید و به خودتان فرصت دهید. گاهی زمان خود راه بزرگ موفقیت است.

شما همیشه فرصت فکر کردن را دارید، بررسی کنید و با چشم باز تصمیم درستی بگیرید. تلاش کنید با ترس هایتان مشورت نکنید. اگر به من خیانت کرد؟ اگر مرا رها کرد؟ اگر به من نه بگویید؟ اگر … و بسیار اگر هایی که شما را از مسیرتان دور می کند. ممکن است انتخاب های شما درست نبوده باشند اما نباید منکر تجربه هایی که از روابط به دست می آورید یا بدست آورده اید، بشوید. تجربه ها بیشتر اوقات سبب موفقیتتان خواهد بود و ممکن است در نهایت به همسر دلخواهتان برسید.

4. خوش بگذرانید

آیا تا به حال در مورد تأثیر چهره خندان بر روی دیگران مطالعه و یا چیزی شنده اید؟ از همین لحظه شروع کنید لبخند بزنید بخصوص وقتی در جمع هستید. لبخند زدن شما را جذاب تر می کند و یک تکنیک بی نظیر برای جذب افراد دیگر است. انسان ها با لبخند و خنده جذب می شوند. یکی از تکنیک های ارتباط مؤثر همین لبخند زدن است.

داشتن حال خوب و خوشحال بودن باعث جذب دیگران می شود. آن ها هم می خواهند با شما باشند و از حس و حال شما بهرمند شوند. بهتر است کارهایی را انجام دهید که باعث خوشحالی واقعی شما می شود. مثل رفتن به پارک، دیدن یک فیلم کمدی و خیلی کارهای دیگر که می تواند شما را واقعاً خوشحال و شاد کند.

هدف این است که شما حالتان خوب باشد و لبخند واقعی بر لب داشته باشید. ابتدا می توانید برای داشتن لبخند، هنگامی که تنها هستید یا مشغول به کارهای شخصی خود هستید، تمرین لبخند کنید. کم کم شما به داشتن لبخندی بر چهره عادت خواهید کرد. همین امر باعث می شود مغز فریب خورده و احساس شادی در بدن ایجاد شود. از زندگی خود لذت ببرید. هرچه لذت بیشتری از زندگی می برید، شخص خاص را سریع تر جذب می کنید.

5. خوبی ها را ببینید

می توانید بر روی نکات خاصی از فرد مورد نظرتان تمرکز کنید. سعی کنید چیزی ارزشمند را در او بیابید. اگر بین شما مشکلات و اختلافی باشه مقداری سخت خواهد بود. سعی کنید حتی اگر یک مورد باشد بر روی همان تمرکز کنید و ادامه دهید. زیرا همان یک ویژگی به شما کمک می کند و این کار ار برای شما راحت تر خواهد کرد. اگر با آن شخص در ارتباط باشید حتماً تغییرات را در رفتار او خواهید دید و اوضاع بین شما بهتر خواهد شد.

اگر شخص خاصی مدنظرتان نیست می توانید به ویژگی هایی فکر کنید که تمایل دارید در فرد خاص شما باشد. این امر سبب می شود که تمرکز شما بر بروی دیدن خوبی ها باشد. ویژگی های خوب مد نظرتان را در خود جست و جو کنید و حتی لازم شد آن ها را در درون خود ایجاد و تقویت کنید. وقتی خودتان آن ویژگی ها را داشته باشید، قانون جذب ازدواج با سرعت بیشتری برای شما عمل می کند و شما را به خواسته ی مورد نظرتان می رساند.

6. صبور باشید

با وجود فاصله ای که اکنون بین شما و آنچه خواهان آن هستید هست خوشحال باشید. بخاطر آنچه که هستید و هرآنچه که دارید خوشحال باشید. شما خواسته تان را به کائنات ارسال کرده اید. اکنون در لحظه شاد و خوشحال باشید. اگر بتوانید در لحظه ی حال خوشحال باشید، چیزهایی که می خواهید به زندگی شما راه خواهند یافت. بخصوص فردی را که دوست دارید.

توجه داشته باشید که آرزو، رویا و هدف هرکدام متفاوت است. معمولاً جنس آرزو در نرسیدن است و رویا قابلیت دست یابی بیشتری دارد و اما هدف از هر دو آن ها با ارزش تر می باشد. پیشنهاد می کنیم دقایقی از وقت با ارزش خودتان صرف مطالعه ی مطالب هدف گذاری و راههای رسیدن به موفقیت، کنید.

7. مانع خروج هیچ کس در زندگی تان نشوید.

یکی از سخت ترین قسمت ارتباط همین است که اجازه دهید شخص برود. شما از احساس خود نسبت به آن شخص مطمئن هستید و می دانید که خواهان او هستید اما به شما می گویند اجازه دهید او برود. زیرا او برای شما مناسب نیست. بنظرتان مسخره است، نه؟ اما قانون جذب ازدواج زمانی برای شما جواب می دهد که در صورت نبودن با اون فرد مورد نظر مشکلی نداشته باشید.

تا زمانی که شما به حضور آن فرد محتاج و نیازمند باشید، بخشی از شما مقاومت می کند و اجازه نمی دهد به خواسته خود برسید. بنابراین طبق قانون جذب عشق، تا زمانی که با نبود او راحت نباشید و احساس نیازمندی نکنید، نمی توانید رابطه ی مورد نظرتان را با او داشته باشید. این مسئله بسیار سخت است و نیازمند خودسازی است. گاهی شما دچار وابستگی شدید عاطفی هستید و آن را با دلبستگی اشتباه گرفته اید و به همین دلیل نمی توانید جوانب مختلف و درست رابطه را برسی کنید. اصرار شما برای حضور آن فرد بخاطر وابستگی تان به آن فرد می باشد و این بسیار آسیب زا می باشد.

بهتر است هر تصمیمی می گیرید سبب خوشحالی و آرامش شما شود. اگر شما در رابطه ای یکسره نگران و دلهره دارید که اوضاع شخص مورد نظرتان به چه صورت است، دچار مشکل می شوید. به این تکته توجه داشته باشید که لازم است بر انجام کاری تمرکز کنید که شما را خوشحال کند. نگران خودتان باشید. خود را اقناع کنید. به خودتان رسیدگی کنید. شما ابتدا باید خود دوستی را بلد شوید تا دیگران هم بتوانند شما را در هر حال و شرایطی دوست داشته باشند.

اگر هم اکنون در رابطه ای هستید که احساس خوبی ندارید و رابطه مطلوب شما نیست، اجازه دهید آن فرد متوجه شود چه چیزی را دارد از دست می دهد. هیچ گاه به هر قیمت در رابطه نمانید زیرا هیچ چیز ارزش ندارد که خودتان را از خودتان بگیرید. ارزش شما بیشتر از چیزی است که بخواهید آرامشتان را از دست بدهید و خود را از لذت حقیقی محروم کنید.

این هفت مرحله را به دقت انجام دهید و بخاطر داشته باشید که اگر روی خودتان تمرکز کنید به خواسته ی درست و منطقی خود خواهید رسید. قانون جذب فقط در مورد افکار شماست پس مهم نیست بدانید چگونه عمل می کند همین که شما بر روی افکارتان کار کنید می توانید به نتیجه برسید.

ارتعاش مثبت و فرکانس چیست
ارتعاش مثبت و فرکانس چیست

چگونه به خواسته های خود برسیم؟

قانون جذی یکی از مسیرهای درست برای دستیابی به یک زندگی آرام و موفق است و در تمام دنیا و برای همه ی انسان ها کاربر دارد. با استفاده از آموزش قانون جذب، می توانید شرایطی را ایجاد کنید که مسیر موفقیت و خواسته های تان در پیش روی شما قرار گیرد و به کمک آن به ثروت، تحصیلات عالیه، شغل مناسب و… دست یابید. در واقع شما با آموزش قانون جذب به راز کائنات پی خواهید برد و این مسئله اکنون در اختیار عده ای از افراد در دنیا قرار گرفته است. امروزه شاهد موفقیت های زیادی از افراد هستید که به کمک قانون جذب، کائنات را در اختیار گرفته اند.

1. آموزش ببینید و آموخته های خود را تمرین کنید

اولین گام شما برای آموزش قانون جذب، تمرین کردن می باشد. مد نظر داشته باشید که دانستن اینکه قانون جذب چیست و چه کاری می کند، کافی نیست و اثر قابل توجهی ندارد. پس ابتدا قانون جذب را به خوبی یاد بگیرید و تمام مراحل آن را با دقت هرچه تمام تر انجام دهید. تمرین مراحل مختلف قانون جذب می تواند به شما کمک کند که این قانون را در عمق زندگی خود به جریان بگذارید و از این طریق مشکلاتی را در زندگی خود کنار زده و به خواسته های درست خود برسید.

2. مراقب شنیده های خود باشید

اگر خودتان در معرض شنیدن جملات منفی مانند تو در آینده هیچ چیز نمی شوی و… بگذارید بی شک این انرژی و افکار منفی در مسیر زندگی و انتخاب هایتان تأثیر گذار خواهد بود و می تواند آینده شما را به تباهی برساند. ممکن است شما تصمیم بگیرید که به دنبال کسب ثروت قدم بردارید اگر از سمت اطرافیان خود مادام در خصوص مسائل رکود اقتصادی و یا مشکلات مالی جامعه صحبت هایی بشنوید، احتمال زیاد نمی توانید بر انرژی خود مسلط شده و به دنبال هدف و خواسته ی خود حرکت کنید.

قطعاً شما نمی توامید مانع بیانات و صحبت های اطرافیان خود شوید اما می توانید مراقب گوش هایتان باشید و هرچیزی را نشنوید و بر روی خواسته ها و اهدافتان تمرکز کنید.

3. انرژی را مدیریت کنید

همان طور که در آموزش قانون جذب آموختید، این قانون بر اساس انرژی ها پایدار است. در واقع بندنه ی اصلی قانون جذب را فیزیک تشکیل می دهد. در علم فیزیک می آموزید که اشیا جامد در جای خود ساکن نیستند و مادام در حال جنبش و حرکت هستند و بر همین اساس انرژی مشخصی را دارند.

برای مدیریت انرژی خود باید توجه و تمرکز کردن در خود را پرورش دهید. ابتدا باید تمرکز کرده و آگاهانه تصمیم بگیرید تا توجه خود را روی خواسته هایتان متمرکز کنید. در این زمان است که موفق شده اید به نحو احسنت و درست از قانون جذب استفاده کنید.

4. درباره خواسته هایتان صحبت کنید

با اطرافیانی که با شما هم عقیده و هم فرکانس هستند در مورد خواسته هایتان صحبت کنید. این صحبت باید در جهت حس و حال خوب پیش برود. حتی بخشی از روز را می توانید در مرود خواسته هایتان با خود صحبت کنید و حس خوب ایجاد کنید. با صحبت کردن درباره خواسته هایتان می توانید انرژی زیادی پخش کرده و البته آن را دریافت کنید و به این طریق به خواسته هایتان برسید.

5. هر آنچه می خواهید را بنویسید

ن وَ اَلْقَلَمِ وَ مٰا يَسْطُرُونَ

«و سوگند به قلم و آنچه به سبب قلم (و يا با قلم) مى‌نويسند»

وقتی خود خداوند در قرآن به قلم قسم یاد می کند چرا باید معجزه ی نوشتن را فراموش کنیم. نوشتن می تواند یکی از مهمترین آموزش های قانون جذب باشد. نوشتن دقیق خواسته هایتان باعث می شود توجه و تمرکز شما روی موضوعات مهم و خواسته هایتان باشد و به این طریق به نوعی تمام ذرات جهان را با خود همراه کرده و در مسیر و جهت خواسته ی خود تلاش می کنید.

6. بخواه تا به تو داده شود

جمله ای آشنا که اکثراً افراد آن را شنیده اند. از صمیم قلب خواسته تان را بخواهید. چیزهای بزرگ و منطقی بخواهید. هرگز به کم قانع نباشید اما فراموش نکنید که نباید وارد کمالگرایی منفی شوید. هدف ها و خواسته تان را معقول و خوب بخواهید. درک درستی از میزان لیاقت خود داشته باشید و در آن حدود تلاش کنید که هم لیاقت خود را بالا برده و هم خواسته هایتان را معقولانه بالا ببرید. اطمینان داشته باشید که شما لایق بهترین ها هستید. پس با تمام وجود بخواهید تا قانون جذب، خواسته های شما را برآورده کند.

7. به خواسته هایتان باور داشته باشید

در قانون جذب، باور اهمیت دارد. اینکه شما با تمام وجود به قانون جذب و خواسته هایتان باور داشته باشید. فراموش نکنید که باور کردن با تصور کردن فرق دارد. تصور کردن یا تصویرسازی کردن یعنی اینکه ذهن، چیزهایی را که وجود ندارد را تصویرسازی کند که این کار ذهن یک لذت و خوشی زود گذرایی دارا می باشد. اما در باور کردن، مدل کاری که ذهن عمل می کند کاملاً متفاوت است. باور کردن یعنی ذهن باید چیزی را که وجود ندارد را تصویرسازی کند و بپذیرد که حقیقت دارد و آن را در خود پرورش دهد. می بایست چیزی ار که در آینده اتفاق افتاده است را تصویرسازی کند. اگر بتوانید بر روی باور خود کار کنید، بخش بزرگی از راه درست استفاده کردن از قانون جذب را پشت سر گذاشته اید.

8. اکنون وقت دریافت است

بعد از گذراندن مراحل فوق و رسیدن به باور درست اکنون وقت آن است که قدم بردارید و چیزی که می خواهید را به دست آورید. البته بخاطر داشته باشید که به هیچ وجه قانون جذب، قانون «بخواه و بخواب میاد» نیست. در واقع قانون جذب، قانون «بخواه و با انگیزه و پر قدرت قدم بردار» حتماً به دست می آورید می باشد. در مرحله دریافت، الزاماً باید کاری انجام دهید تا خواسته خود را به دست آورید و در صورتی که صرفاً چیزی را بخواهید که برای آن تلاش و کوششی نکرده باشید، هرگز آن را به دست نخواهید آورد. پس تلاش و عملکرد درست شما هم بسیار مهم است.

تمرین مایندفولنس
تمرین مایندفولنس

ارتعاش مثبت و فرکانس چیست؟

ارتعاش (vibration) در قانون جذب به زبان ساده یعنی قرار گرفتن در مدار آرزوها و خواسته ها یا به زبان ساده تر، یکی شدن با خواسته ها و رؤیاها. شاید برایتان این سؤال پیش آمده باشد که ارتعاش چیست؟ در حالت کلی ارتعاش یعنی در خواسته ی خود حل شوید و خواسته تان در باورهایتان و افکارتان کاملاً مشهود باشد.

در نظام روانشناسی هم بیان شده است که ما بر اساس نظام باورهای خود، احساسات و حال خود را می سازیم. این یکی از زیباترین مرتبه از رشد فردی و ارتقاء است. احساسات تان کیفیت فرکانس ذهنی شما را مشخص می کند.

فرکانس، سطح و کیفیت انرژی کار ذهن و یا بهتر بگوییم، کار تولید فکر در مغز است. پس اگر فکر خوب و مثبت داشته باشید، فرکانس تان خوب و مثبت خواهد بود و اگر غالب افکار شما خوب و سازنده باشد، باورهای مثبت و قوی در شما شکل و ریشه می گیرد. باورهای قدرتمند و مثبت در شما احساسات عالی و اشتیاق سوزانی برای “بودن” و “داشتن” بهتر و خوب تولید می کند. این همان فرآیند ایجاد و حفظ ارتعاش در قانون جذب می باشد.

فرکانس در قانون جذب چیست؟

می دانید که افکاری بصورت غالب در ذهن تان جاری است و در ضمیر ناخودآگاه تان وارد شده، قانون جذب را بکار می اندازد و ارتعاشات همانند خود را تحت عنوان شرایط و تجربیات جدید به زندگی شما جذب می کنند. به شرایطی که در حال تجربه آن هستید مدار کنونی و به ارتعاشی که به صورت قالب ذهن شما در آمده و مرتب به صورت روزانه تکرار می شوند فرکانس ذهن می گویند. در قانون جذب اگر ارتعاشی که ارسال می کنید مرتب تکرار کنید به ضمیر ناخودآکاه شما راه پیدا می کند و به فرکانس تبدیل می شود و قانون جذب را بکار می اندازد.

تمرین شکرگزاری کتاب راز

کتاب راز
کتاب راز

چرا باوجود تلاش به خواسته های خود نمیرسم؟

چرا به خواسته های خود نمی رسیم؟

تنها آرزو داشتن کافی نیست. رویا پردازی و خیال بافی مطمئناً راحت ترین و لذت بخش ترین کار برای همه می باشد. همه ی افراد همواره آرزوها و رویاهای زیادی را در سر دارند و گاهی به رویا ها و آرزوهایشان می رسند. اما گاهی با وجود تلاش های بسیار باز هم به آن نمی رسند و باعث می شود زندگی به کامشان تلخ شود و مانند قبل امید و انگیزه ای ادامه راه را نداشته باشند. شاید شما هم هم اکنون در این موقعیت به سر می برید و مرتب اب خود تکرار می کنید چرا به خواسته ها و آرزوهایم نمی رسم؟

آیا ظرف وجودی شما به اندازه ی آرزوهایتان است؟

به این سوال جواب بدهید: آیا می توانیم یک لیتر شیر را در یک لیوان جای بدهیم به طوری که از آن بیرون نریزد؟ بی شک شما می دانید که این کار ممکن پذیر نیست و اگر این کار را انجام دهیم شیر از لیوان سر ریز شده و به بیرون می ریزد. عکس این عمل امکان پذیر است یعنی می توانیم یک لیوان شیر را در بطری یک لیتری خالی شیر، جای بدهیم بدون اینکه سر ریز شود.

این مثالی بود برای شما که متوجه شوید گاهی در زندگیتان دائماً در تلاش هستید که ظرف وجودی تان را از اهداف و خواسته هایی که اصلاً ظرفیت آن را ندارید، پر می کنید. به عنوان مثال:

 • مشهور شوم و همه مرا بشناسند.
 • مدیر یک کمپانی بزرگ شوم.
 • درآمد خیلی بالایی داشته باشم.
 • پیجی با فالورهای زیادی داشته باشم.
 • دائم در تفریح و سفر باشم.
 • همه مرا دوست داشته باشن.
 • به جایگاه بالایی در شغل خود برسم.

و… .

قرار نیست این اهداف را نداشته باشید بلکه هدف این است که شما قبل از تعیین این اهداف ابتدا باید ظرف وجودی خود را بزرگتر کنید. اکنون در ادامه به شما آموزش می دهیم که چگونه ظرف وجودی خودتان را افزایش دهید تا مسیر رسیدن به اهداف و موفقیت تان بیشتر شود.

چرا اندازه ی ظرف وجودی تان اهمیت دارد؟

در بیشتر مواقع غافل از این هستید که آیا ظرفیت رسیدن به اهداف و خواسته هایی که مشخص می کنید را دارید یا نه و فقط از خود می پرسید چرا به خواسته هایم نمی رسم. مثلا ظرفیت داشتن شهرت را ندارید چون برای این کار باید چند مهارت لازم را بلد باشید که شما آن را ندارید. یا ظرفیت داشتن پیجی با فالورهای بالا را ندارید زیرا نمی توانید پاسخگوی تمام دایرکت هایتان که سوالات یا خواسته هایی دارند، داشته باشید.

مثلا آرزو داریم مدیر باشیم و کارمندهای زیادی داشته باشیم. آیا به اینکه می توانید این افراد را مدیریت کنید فکر کرده اید؟ آیا توانایی حل مشکلاتی که به وجود می آیند را دارید؟ آیا توانایی آماده سازی محصول مورد نظر را دارید؟ اصلاً شما مدیریت کردن را بلد هستید؟

چرا به خواسته هایم نمی رسم؟

دلایل زیادی برای این مسئله وجود دارد که چرا به خواسته هایتان در زندگی احتماعی و شخصی خود نمی رسید و د رحال در جا زدن هستید.

1. عدم شناخت توانایی هایتان

بیشتر افراد نسبت به خود شناخت و آگاهی ندارند و توانایی ها خود را نمی شناسند بنابراین اهدافی را انتخاب می کنند که مناسب آن ها نمی باشد و نمی توانند به موفقیت برسند و اهداف شان محقق شود.

توصیه می کنم برای شناخت بهتر خود وتوانایی هایتان به مقاله شخصی شناسی 9گانه انیاگرام مراجعه کنید. در این مقاله انیا گرام  شما به طور مشخص تر و بهتر می تونید به شناخت خود برسید و دنیای اطراف خود را بهتر بشناسید. به شما کمک می کند که مسیر و راه حقیقی خود را بهتر تشخیص بدهید.

2. نداشتن عزت نفس

یکی از دلایل خیلی مهم در نرسیدن به خواسته ها و آرزوهایتان، نداشتن یا کمبود عزت نفس در زندگی تان است.

عزت نفس یعنی که خودتان را باور داشته باشید و برای خودتان ارزش و احترام قائل شوید. در این صورت بی شک می توانید با کمی پشتکار و تلاش به خواسته هایتان برسید. داشتن عزت نفس کافی به همراه اعتماد و اطمینان به خود باعث می شود که هرکاری را ممکن و دست یافتنی ببینید و با این دید و ذهنیت به زندگی، تحمل سختی ها، پستی و بلندی ها برای رسیدن به موفقیت تان راحت تر خواهد بود و به تلاشتان ادامه می دهید.

توصیه ما به شما مطالعه مقاله راه های تقویت عزت نفس می باشد.

3. خرد نکردن اهداف و خواسته ها

برای رسیدن به اهداف و خواست هایتان باید بتوانید ابتدا آن ها را به اهداف کوچکتری تبدیل کنید. وقتی شما به اهداف کوچکتر برسید مغز شما به درک موفقیت می رسد و برای ادامه دادن به مسیر تلاش می کند و برای رسیدن به اهداف بزرگتر آماده می شوید و ممکن پذیر خواهد بود.

برای این امر کافی است راه درست رسیدن به هدف تان را پیدا کنید. سپس لیست مشخصی برای رسیدن به هدف خود را تهیه و یادداشت کنید. بدین ترتیب هر کدام از این کارهای که یادداشت کرده اید یکی از اهداف شما خواهد بود.

مطالعه مقاله هدف گذاری چیست؟ کامل تر به شما کمک خواهد کرد.

4. خواسته های غیر قابل دسترس

همه ی انسان ها تمایل دارند که در زندگی به بهترین ها برسند و آرزوهای بزرگی دارند. اما نباید این موضوع فراموش شود که تنها به آرزوهایی می رسید که بزرگ و غیر قابل دسترس نباشند. عموماً به زندگی افراد موفق نگاه می کنید و تمایل دارید که شما هم به موفقیت هایی در زندگیتان برسید که آن ها رسیده اند. در نتیجه بدون در نظر گرفتن به مهارت ها و توانایی هایی که دارید، اهداف دور از انتظار مشخص می کنید.

برای مثال تعیین می کنید که هرطور شده امسال ماشین آخرین سیستم از فلان شرکت را تهیه می کنید در صورتی که نه تنها درآمد ماهانه شما به اندازه ی خرید ماشین مورد نظ نیست که برای چندین مدل پایین تر از اتومبیل مورد نظرتان است. یا مثلا می خواهید درآمد خود را به ده برابر برسانید که رسیدن به این هدف غیر ممکن است زیرا رسیدن به این هدف نیازمند افزایش دانش و مهارت بیشتر است.

5. اهمیت و توجه به خواسته های دیگران

گاهی مواقع اگر به خواسته های دیگران بیش از خواسته های خود اهمیت بدهید، به خواسته ها و اهداف خود نمی رسید. چون دیگر زمانی برای شما باقی نمی ماند که صرف رسیدن به خواسته هایتان کنید. بهتر است لیستس تهیه کنید و دلایل را در خود جست و جو کنید و تمام مواردی که از آن ها غافل شده اید و مانع رسیدن شما به خواسته هایتان شده است را یادداشت کنید.

راهکارهای لازم برای رسیدن به خواسته ها
راهکارهای لازم برای رسیدن به خواسته ها

راهکارهای لازم برای رسیدن به خواسته ها

1. تمرکز ذهنی داشته باشید

یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام بدید، افزایش تمرکز و متمرکز شدن به اهداف و خواسته هایتان می باشد.

در طول روز اتفاقات و موضوعات مختلفی پیش می آیند که تمرکز شما را از با اهمیت ترین موضوعات زندگیتان را کاهش می دهند. بنابراین کاهش تمرکز باعث می شود شما را از انجام کارهایی که برای رسیدن به اهدافتان لازم است را، انجام ندهید. بدین صورت شما باز می مانید و در مسیر رسیدن به خواسته هایتان حرکت نمی کنید و متوقف می شوید.

برای داشتن ذهن متمرکز، پیشنهاد می کنیم کارهای زیر را انجام دهید:

 • بخشی از ساعات روز خود را به ورزش و مدیتیشن بپردازید.
 • به کارهایی که علاقه مند هستید بپردازید و کمی تفریح در برنامه خودتان داشته باشید.
 • برنامه ریزی دقیق و مشخصی برای روز، هفته، ماه و سال خود داشته باشید و به آن متعهد بمانید.
 • در زمان حال زندگی کنید و از فکر کردن به گذشته دست بردارید. نگران آینده نباشید. امروز شما آینده ی دیروزتان است. پس در لحظه اکنون بدون نگرانی به مسیر خود ادامه دهید.
 • سعی کنید وسایل و ابزارهایی که حواس شما را پرت می کند مانند تلفن همراه، از خود دور کنید.
 • با افراد حسود و منفی نگر در ارتباط نباشید.
 • و… .

2. آموزش ببیند

در حوزه ای که علاقه مند هستید و تمایل دارید درآن پیشرفت کنید، آموزش ببینید. آموزش دیدن یکی از مهمترین راه برای رسیدن به موفقیت بیشتر است. مانند:

 • ارتباط موثر با دیگران
 • کسب و کار
 • انجام صحیح مذاکره
 • برخورداری از نفوذ کلام
 • توانایی در متقاعدسازی
 • داشتن فن بیان تأثیرگذار
 • و… .

لیست اهداف و عبارات تاکیدی

تا اینجا یاد گرفتیم که قانون جذب چیست و چه کاربردی در زندگی دارد. حال می خواهیم بدانیم چگونه به ناخودآگاه حرف بزنیم؟ یکی از روش های تاثیرگذاری روی ضمیرناخوداگاه استفاده از کلمات است. همانطور که در قران ذکر شده خداوند به قلم و هر آنچه که بر زیان جاری می شود قسم یاد کرده است. بنابراین باید بتوانیم با کلام خود بر روی سیستم عصبی خود تاثیرگذاری داشته باشیم.

تلاش کنید که از عبارات و گفتار مثبت استفاده کنید. هیجانات خود را بشناسید و یک لیست از هیجانات مثبت تهیه کنید. در طی روز هیجان های مثبت را جایگزین هیجان های منفی خود قرار بدید. وقتی هیجانات شما مثبت باشد، اعمال، رفتار و گفتار شما هم مثبت خواهد بود.

ضمیر ناخودآگاه افراد از زمانی که در رحم مادر خود است، قابلیت دریافت مطالب و هیجانات مختلف را دارد. این روند حدوداً تا 15 سالگی ادامه دارد و بعد از آن ضمیرناخودآکاه شرطی می شود و برخی از تصمیم ها و انتخاب ها را براساس اتفاقاتی که در کوردکی و نوجوانی رخ داده، می گیرد.

به طور مثال پدر او قبل از بروز عصبانیت خود پاهایش را تکان می داده است و ضمیرناخودآگاه او دریافت کرده است که انسان عصبانی قبل از بروز عصبانیت پاهایش را تکان می دهد. اکنون او در سن 30 سالگی و مشغول به کار می باشد. دیگر خبری از پدر نیست. فردی در مقابل او نشسته است و مرتب پاهای خود را تکان می دهد. او با دیدن این صحنه کم کم احساس نگرانی می کند و اصلاً دلیلش را هم نمی داند. اطرافیان متوجه حال آشوب شده ی او می شوند. وقتی از او می پرسند چه اتفاقی افتاده چرا نگران هستی؟ نمی توان دلیلی برای حال خود بیان کند. ممکن است از فردی که پاهایش را تکان می داده بخواهد که این کار را تکرار نکند. اکنون او دچار این مکانی این زمانی شده است. اتفاقی در گذشته که تأثیرش در این لحظه ی زندگی او خود را نشان می دهد.

این مثال را عنوان کردیم که شما متوجه تأثیر ناخودآگاه بر روی زندگی خود باشید. جای نگرانی نمی باشد زیرا خوشبختانه می توان ذهن نا خودآگاه را به خودآگاه تبدیل کرد که این امر تلاش و تمرین زیادی لازم دارد. پیشنهاد ما به شما این است که روزانه تمرینات ذهنی خود را به مدت 5 تا 15 دقیقه انجام دهید. همان ابتدای روز که از خواب بیدار می شوید. ابتدا ممکن است برایتان سخت باشد ولی به شما قول می دهیم بعد از مدتی کوتاه عادت کرده و برایتان بسیار خوشایند می شود. تأثیر معجزه آسای آن را در زندگی خود مشاهده خواهید کرد.

اکنون لیستی از عبارات مثبت در اختیار شما قرار می دهیم:

 1. امسال بهترین سال زندگی ام خواهد بود.
 2. عشق، ثروت و آرامش به سمت من سرازیر می شود.
 3. به لطف خدا من زندگی بسیار خوبی دارم.
 4. من زیبا هستم و زیبایی ها را به خود جذب می کنم.
 5. پول و ثروت به سمت من روانه خواهد شد.
 6. من عاشق خودم و دیگران هستم.
 7. من شایسته کسب عشق و ثروت هستم.
 8. من می توانم هر روز را عالی و خوشحال بسازم.
 9. من اعتماد به نفس بالایی دارم.
 10. من بسیار پرانرژی هستم و به تمام خواسته هایم می رسم.
 11. من شادی و آرامش را به سمت زندگی ام روانه می کنم.
 12. خداوند مرا دوست دارد و من با تمام وجود عاشق خدا هستم.
 13. من در یک رابطه احساسی فوق العاده هستم.
 14. من روی کارم تمرکز می کنم و به پول زیادی دست پیدا خواهم کرد.
 15. من مشکلاتم را پرقدرت تر از همیشه حل می کنم.
 16. من نمونه یک آدم جذاب و موفق هستم.
 17. عشق و ثروت به سادگی برای من فراهم می شود.
 18. من می توانم همه چیز را با هم داشته باشم.
 19. من قوی ترین مرد/زن دنیا هستم.
 20. من با کمک خدا به تمام خواسته هایم می رسم.

 جملات تأکیدی مثبت انگیزشی

 1. من عشق، موفقیت و ثروت می آفرینم و در کنار خانواده ام از زندگی لذت خواهم برد.
 2. هیچکس تکرار من نخواهد شد و من موفق ترین فرد دنیا می شوم.
 3. من الگویی برای اطرافیانم می شوم تا هربار اسم من را شنیدند، داستان موفقیتم را به یاد بیاورند.
 4. ماندن در گذشته سودی ندارد، من آینده را می سازم.
 5. من خودم را باور دارم و می دانم به آرزوهایم خواهم رسید.
 6. فرصت ها یکی پس از دیگری سراغ من آمده و من از آن ها نهایت استفاده را می کنم.
 7. من از پس تمام کارها برمی آیم و از آن ها درس می گیرم.
 8. وجود من سرشار از حس خوب و مثبت است.
 9. من آینده درخشانی خواهم داشت و به هرچه بخواهم می رسم.
 10. من سزاوار چیزهای عالی هستم و زندگی فوق العاده ای در انتظارم است.
 11. من بهترین ماشین و بهترین خانه را می خرم.
 12. من قوی ترین آهن ربای پول و ثروت در این اطراف هستم.
 13. کسب و کار من، مرا پر از پول و خوشبختی خواهد کرد.
 14. من می توانم و شایسته بهترین ها هستم.
 15. من عشق، ثروت و آرامش را به دست می آورم.
 16. من احساس خوبی به زندگی دارم و عاشق زندگی ام هستم.
 17. من ماشین پول ساز و خلق موفقیت هستم.
 18. من می توانم عشق و ثروت را یکجا داشته باشم.
 19. من می توانم کارهای غیرممکن را به سادگی انجام دهم.
 20. من در کنار خانواده و دوستانم بهترین و شادترین زندگی را خواهیم داشت.

هزاران هزار جملات مثبت در هر زمینه وجود دارد. برای ثروت، عشق، کسب و کار و… می توانید جملات مثبت انگیزشی بسیاری را انتخاب و تکرار کنید. اهداف خود را واضح و مشخص یادداشت کنید و جملات، رفتار و اعمال خود را  در راستای هدف خود قرار دهید.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد قانون جذب و مسائل مربوط به فانون جذب پرداختیم. امیدواریم که برای شما مفید و کارآمد باشد. شما جبراً اختیار دارید که برای زندگی خود هر تصمیمی بگیرید و اینکه مسئولیت درست یا غلط بودن تصمیم تان را بپذیرید. هدف ما آموزش و ایجاد حال خوب برای شما می باشد. به امید اینکه موفق شاد باشید.

یک پاسخ

 1. ممنون از مقاله جامع و خوبتون در مورد قانون جذب
  میشه بگید کدوم سوره قرآن رو برای درک بهتر قانون کائنات بخونم؟

بلاگ

مقالات پیشنهادی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.