آکادمی تهمتن

بهترین راههای موفقیت چیست؟

هر فرد تعریف متفاوتی از موفقیت دارد، در حالی‌که عده‌ای موفقیت را آرامش، داشتن خانواده‌ی خوب، همسر مهربان و والدین بخشنده می‌دانند اما اغلب افراد موفقیت را کسب ثروت، شهرت و قدرت تلقی می‌کنند.

بدون توجه به تعاریف مختلف، راه‌های زیادی برای رسیدن به موفقیت در زندگی وجود دارد. تجربه نشان می دهد بهترین راه دست یابی به موفقیت، الگو گرفتن از افراد موفق و بزرگان جهان است.

 موفقیت چیست؟

همان کاری را که به آن علاقمندید انجام دهید:

کاری که دوست دارید را پیدا کرده و انجام دهید. اوپرا وینفری می‌گوید: «وقتی متوجه می‌شوی در مسیر موفقیت قرار داری که با اشتیاق کاری را انجام می‌دهی حتی اگر هیچ پولی بابت آن دریافت نکنی».

«تفاوت افراد موفق و افراد بسیار موفق در این است که افراد خیلی موفق به خیلی از چیزها پاسخ منفی می‌دهند».

افکار بزرگ داشته باشید:

فکرهای شما در رسیدن به موفقیت مؤثر است. زیرا انسان هرچه فکر خود را گسترش دهد، دانش خود را افزایش داده و در همین راستا با کمک دانش کسب شده تلاشش را افزایش می هد. بنابراین احتمال موفقیتش بیشتر خواهد بود.

راهکارهای موفقیت چیست؟

ایجاد تعادل در زندگی

مدیریت جنگ بین آرامش و آشفتگی بسیار مهم است. این یکی از رموز بدست آوردن موفقیت می باشد.

ترس از شکست

حتماً بارها شنیده اید که، هر شکست مقدمه ای برای پیروزی است. زیرا تجربه ای بسیار ارزشمند است تا برای دفعه ی بعد با هوشمندی بیشتری عمل کنید. مسیر هردوی آن ها ها بسیار به هم شباهت دارند. ممکن است سال های زیادی را بدون موفقیت بگذرانید.

عملگرا باشید:

انسان هایی که اهل عمل باشند به ندرت عقب می کشند تا به دست آوردی برسند.

آن ها بی وقفه تلاش می کنن تا به موفقیت برسند.

بیشتر وقت خود را با افراد موفقی سپری کنید:

شنیدید که میگن: «کمال همنشین در من اثر کرد»؟  اینکه شما با چه کسانی در ارتباط هستید، در مسیر زندگی شما بسیار اهمیت دارد. مقدار زیادی  از ارزش انسان توسط نزدیکرین دوستانش نشان داده می شود. وقتی با افراد موفق در ارتباط باشید، فکرتان باز می شود و حتی ممکن است بر روی باور شما هم تغییرات مثبتی ایجاد شود. برای رسیدن به موفقیت وثروت، سعی کنید با افرادی وقت بگذرانید که موفق و ثروتمند هستند.

باور به توانایی های خود

اگر بتوانی چیزی را تصور کنی، حتما می‌توانی آن را به نتیجه برسانی. یکی از کارهای مهم تصویرسازی خواسته و هدف مورد نظر است. وقتی رویاهای ما محقق می‌شوند که شجاعت دنبال کردن آن‌ها را داشته باشیم.

دیدگاه و نگرش مثبت داشته باشید:

نگرش منفی قطعاً نمی تواند به انسان کمک کند بنابراین داشتن نگرش مثبت باعث ایجاد انگیزه و انرژی در شما می شود.

شجاعت پیروی از قلب‌تان را داشته باشید:

استیو جابز می‌گوید:

باید شجاعت پیروی از قلب و بصیرت خود را داشته باشید، زیرا آن‌ها می‌دانند شما می‌خواهید به چه کسی تبدیل شوید، مابقی چیزها ارزشی ندارند. تمرکز یعنی انجام یک کار و نه گفتن به تمام ایده‌های خوب دیگری که وجود دارد.

سخت تلاش کنید:

میزان تلاش شما برای رسیدن به موفقیت بسیار مهم است. اگر شما بیشتر از توان یک فرد معمولی تلاش نکنید هرگز به موفقیت های بزرگ نخواهید رسید.

هرگز دلسرد نشوید:

آبراهام لینکلن می‌گوید: «اجازه ندهید دلسردی بر شما غلبه کند، مطمئن باشید که در نهایت به موفقیت می‌رسید».

وقتی از ادیسون پرسیدند که چطور موفق به اختراع برق شدی؟ پاسخ داد: من راهی به جز به دست آوردن برق نداشتم. زیرا تمام راه ها را برای رسیدن به آن رفته بودم و ده هزار راه را امتحان کردم تا بالاخره موفق شدم.

عزم راسخ داشته باشید:

تصمیم قاطع و محکم داشتن بسیار مهم است. نباید به انگیزه های سطحی تکیه کنید.

کلنل سندرز می‌گوید: «بعد از این‌که تصمیم گرفتم به آن‌چه می‌خواهم برسم، دیگر نه زمان، نه نیروی کار و نه پول نتوانست جلوی من را بگیرد که به بهترین چیزی که می‌خواهم برسم. تا امروز این کار را انجام داده‌ام و با آن به موفقیت خواهم رسید.

از منطقه‌ی امن خود خارج شوید:

موفقیت تصادفی به دست نمی آید. باید از منطقه امن خود بیرون بیایید و در مسیر هدف خود قدم بردارید. یادتان باشد امنیت برای افراد شکست خورده است.

در زمان حال زندگی کنید:

شما می‌توانید هر اتفاقی را در زمان حال کنترل کنید، به شرط این‌که به آینده و آن‌چه ممکن است رخ دهد فکر نکنید. این نوع نگرش باعث می‌شود بدون توجه به سختی شرایط روی حال تمرکز کرده و مشکلات موجود را برطرف کنید.

نتیجه گیری

هرگز توقف نکنید. قطعا ماندن در وضعیت فعلی و پیشرفت نکردن در زندگی شخصی یا کاری به مرور روحیه‌تان را تضعیف می‌کند. هر روز یک گام کوچک به سمت هدف خود بردارید، به عقیده‌ی کایزن، متخصص کسب و کار ژاپنی، پیشرفت‌های کوچک روزانه در نهایت به موفقیت‌های بزرگ منجر می‌شود..

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بلاگ

مقالات پیشنهادی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.